Motosport – gdzie jeździć na Pomorzu?

Nadmorskie terytorium Polski było swego czasu prawdziwym zagłębiem motocyklowym, a także miejscem, gdzie rozwijał się motosport. Gdzie dziś można szukać motosportu na Pomorzu?

Motosport – gdzie jeździć na Pomorzu?

Nadmorskie terytorium Polski było swego czasu prawdziwym zagłębiem motocyklowym, a także miejscem, gdzie rozwijał się krajowy motosport. Czy dziś na Pomorzu również można uprawiać sportową jazdę na motocyklu? Jak najbardziej. Podpowiadamy gdzie.

Motocyklowa historia Pomorza

Swego czasu zawodnicy z miast takich jak Grudziąc, Szczecin, Bydgoszcz czy Toruń, święcili triumfy na licznych zawodach motocyklowych w Polsce. Gwałtowny wzrost zainteresowania pomorzan motosportem nastąpił w odległych już czasach, a mianowicie po 1957 r., kiedy to w Szczecinie otwarto fabrykę motocykli Junak. Przez lata pomorscy zawodnicy osiągali sukcesy w ogólnopolskich wyścigach w różnych dziedzinach motosportu. Dziś nadal popularny jest tam żużel, ale i motocross czy wyścigi cross-country.

Tory motocyklowe na Pomorzu

Kluby i akademie motocyklowe zazwyczaj skoncentrowane są w okolicach torów motocyklowych. Najbardziej znanym torem na Pomorzu jest Autodrom Pomorze, zlokalizowany w miejscowości Pszczółki.

AutodromZdjęcie: commons.wikimedia.org. Autor: Autodrom1

Jest to tor asfaltowy, przystosowany do jazdy motocyklami sportowymi. W okolicach można znaleźć jednak także tory dla miłośników jazdy terenowej. Tory motocrossowe znajdują się w Gdańsku, miejscowości Dobrzewino, a także w przygranicznym Rosówku, gdzie swoją działalność szkoleniową prowadzą byli członkowie klubu Pro Racing Team.